ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΜΕΝΗ ΜΟΝΑΔΑ ΤΟΥ Ε.Λ.Κ.Ε. ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΘΕΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

Αγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι και συνεργάτες,

Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι από τη Δευτέρα 27/11/2023 μπορείτε να απευθύνεστε στο νέο στέλεχος της Αποκεντρωμένης Μονάδας του Ε.Λ.Κ.Ε. στη Σχολή Θετικών Επιστημών κ. Κωνσταντίνο Καλεντεριάδη, για την υποστήριξή σας σε θέματα σχετικά με τη διοικητική και οικονομική διαχείριση των έργων σας και την υποβοήθησή σας στην κατάρτιση και τον έλεγχο εντύπων του Ε.Λ.Κ.Ε.

Το ωράριο εξυπηρέτησης θα είναι καθημερινά κατά τις ώρες 8:30 – 16:30, είτε με φυσική παρουσία στο γραφείο της Κοσμητείας (κατά προτίμηση κατόπιν ραντεβού για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας), είτε στο τηλέφωνο 210-7274299, είτε στην ηλεκτρονική διεύθυνση supp-sos[at]elke.uoa[dot]gr για υποβοήθηση στην κατάρτιση και τον έλεγχο εντύπων του Ε.Λ.Κ.Ε., ως ακολούθως:

• αρχικών προϋπολογισμών και τροποποιήσεών τους,
  • αιτημάτων για την προμήθεια ειδών ή παροχή υπηρεσιών,
  • αιτημάτων επιλογής προσωπικού και διενέργειας πρόσκλησης,
  • αιτημάτων για την έγκριση των μετακινήσεων,
  • αιτημάτων πληρωμής αμοιβών και δαπανών και αντιστοίχων δικαιολογητικών,
  • συμβάσεων απασχόλησης φυσικών προσώπων, προμήθειας ειδών/παροχής υπηρεσιών, παροχής υπηρεσιών, δωρεών, χορηγιών κ.λπ.

Επιπλέον, το στέλεχος της Αποκεντρωμένης Μονάδας του Ε.Λ.Κ.Ε. δύναται να υποστηρίζει τους Επιστημονικούς Υπευθύνους και τους συνεργάτες τους στη χρήση της ηλεκτρονικής πλατφόρμας eforms, μέσω της οποίας είναι δυνατή η υποβολή όλων των ως άνω αιτημάτων προς τη Μ.Ο.Δ.Υ. του Ε.Λ.Κ.Ε.

Η δράση της Αποκεντρωμένης Μονάδας του Ε.Λ.Κ.Ε. στη Σχολή μας βοηθάει σημαντικά την επιτάχυνση της διαδικασίας διαχείρισης των έργων/προγραμμάτων μας από την Μ.Ο.Δ.Υ. του Ε.Λ.Κ.Ε.

O Κοσμήτορας της Σχολής Θετικών Επιστημών

Ιωάννης Π. Εμμανουήλ