Αρχική σελίδα » Προβολή Ανακοίνωσης

Προβολή Ανακοίνωσης

12.03.2019

8ο Πανελλήνιο Συνέδριο της Επιστημονικής Εταιρείας ΜΙΚΡΟΒΙΟΚΟΣΜΟΣ

Από Γραμματεία Κοσμητείας Σ.Θ.Ε.

To 8ο Συνέδριο της Πανελλήνιας Επιστημονικής Εταιρείας ΜΙΚΡΟΒΙΟΚΟΣΜΟΣ διεξάγεται στις 18-20 Απριλίου 2019, στο Συνεδριακό Κέντρο του ΙΤΕ/ΙΕΧΜΗ στην Πάτρα (ΜBK8: ‘Microbial Communities as Growth Engines for Greece’, http://mikrobiokosmos8.org).

Επιφανείς προσκεκλημένοι που θα δώσουν ομιλίες είναι οι: Antonis Chatzinotas, UFZ-Leipzig (Γερμανία), Antonio Fernandez-Guerra, Max Planck Institute for Marine Microbiology (Γερμανία), John Klironomos, University of British Columbia (Καναδάς), Konstantinos Koutsoumanis, Aristotle University of Thessaloniki (Ελλάδα), Panos Sarris, FORTH/IMBB (Ελλάδα), Spyros Pavlostathis, Georgia Institute of Technology (ΗΠΑ), Nassos Typas, European Molecular Biology Laboratory (Γερμανία), Guido van den Ackerveken, Utrecht University (Ολλανδία), Shihui Yang, Hubei University (Κίνα), και η επιχορηγούμενη από το American Society for Microbiology (ASM Speaker), Cheryl Kerfeld, Michigan State University/University of California, Berkeley/DOE-Lawrence Berkeley National Laboratory (ΗΠΑ).

Το Συνέδριο θα προηγηθεί από Εργαστήριο (Workshop) που θα διεξαχθεί την Πέμπτη 18 Απριλίου 9:00-15:00 στο θέμα: ‘Αnalysis of Μicrobial Next Generation Sequencing Data’.

Οδηγίες εγγραφής βρίσκονται στην ιστοσελίδα του Συνεδρίου.

Για άλλες πληροφορίες απευθύνεστε στον ιστότοπο και τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου της Εταιρείας: www.mikrobiokosmos.org, info[at]mikrobiokosmos[dot]org.